Požární prvence - nejčastější dotazy

Havarijní čísla jsou uvedena na „Požárních poplachových směrnicích“ umístěných na nástěnce ve společných prostorech každého domu. Platnost informací zde uvedených je v pravidelných termínech kontrolována.

https://www.bytes.cz/files/2575-pozarni-poplachove-smernice-bytes-vytah.pdf

Co nejrychleji zamezit přístupu vzduchu k požáru, například překrytím hrnce pokličkou, vypnout přívod plynu případně elektrický proud do sporáku. Požár pak sám uhasne. V žádném případě nehasit vodou! Co se stane při hašení hořícího jedlého oleje vodou viz níže uvedená videa.

https://www.youtube.com/watch?v=N5aVcdm-kRA

https://www.youtube.com/watch?v=cQqJhi-RJPU

 
 

Povinnost instalace autonomních hlásičů požáru a kouře do bytových domů a jednotlivých bytových jednotek je stanovena Vyhláškou č. 23/2008 Sb., o technických podmínkách požární ochrany staveb, s účinností od 1.7.2008. Velice zjednodušeně lze říci, že bytové domy postavené před touto vyhláškou nemusejí být vybaveny autonomními hlásiči požáru a kouře, budovy postavené po účinnosti této vyhlášky musejí být vybaveny autonomními hlásiči (jejich vybavení je součástí kolaudace). Přesto že většina bytových domů v naší správě nemá povinnost být vybavena autonomními hlásiči, jednoznačně nájemníkům i vlastníkům doporučujeme individuální pořízení těchto zařízení. Pořizovací cena se pohybuje v rámci stovek korun, což je ve srovnání s ochranou lidského života naprosto zanedbatelná částka. Níže uvedené video včetně zvukové stopy názorně ukazuje kdy autonomní hlásič zaznamenal požár a spustil alarm, včetně následného průběhu požáru v běžném obýváku bytového domu:

https://www.youtube.com/watch?v=BtMmymOxdjc

 

PROVOZOVNA BYTOVÉHO HOSPODÁŘSTVÍ

Vedoucí: Miloš Plemeník 

Mobil: 725 345 564

E-mail:provozovna@bytes.cz

Adresa: U Bechyňské dráhy 790, 390 02  Tábor, mapa zde

Úřední hodiny pro veřejnost:

Pondělí: 08.00 – 12.00, 13.00 – 14.30 hod.

Středa:  08.00 – 12.00, 13.00 – 14.30 hod.

Pátek:    08.00 - 12.00

Přepnout na mobilní verzi webu